Kapı Numarası Fiyat

İstediğiniz adette metal numara, yapıştırma numara plastik numara ve kendinden yapışmalı kapı numarası fiyatları almak için bize ulaşınız.

0 216 306 04 30 – kapinumarasi@hotmail.com

Kapı Numaralaranın Tarihçesi

Binaların numaralandırılmaları ve bu numaraların, binaların caddeye bakan yüzlerindeki kapıların üzerine çakılması işlemi ilk kez 1463 yılında Paris’te Pont Notre-Dame’da kullanıldı.

1708 yılında Londra’da yayınlanan “View of London” gazetesi, Prescot Caddesi’nde yaşayan bazı Avrupalı göçmenlerin oturdukları evleri numaralandırdıklarını haber verdi. 1763 yılında, Londra’da bir düzine kadar semtte evlerin kapıları numaralandırılmış durumdaydı. Metal numara ve plastik numaralar kullanılmıştı.

İki yıl sonra Avam kamarası’nda kabul edilerek yürürlüğe giren bir yasa ile,kent sınırları içinde bulunup da, üzerinde kime ait olduğunu belirtir bir levha bulunmayan “her eve bir numara verilmesi” zorunlu hale getirildi. Numaralandırmanın ilk etkisi, tüccarların köşebaşlarına, dükkânlarının yerlerini belirlemek için koydukları işaretlerin ortadan kalkmasıyla görüldü.

Metal Numara